ponedjeljak, 21. svibnja 2012.

Budućnost poražena od Iskre

U okviru 26. kola Prve lige FBiH u Bugojnu su na stadionu Jaklić snage odmjerili domaća Iskra i Budućnost. Na kraju su domaćini ubilježili novu pobjedu od 2-0 i bodovno se izjednačili sa Budućnosti. Dvostruki strijelac za pobjedu Iskre bio je Mirsad Šiljak.

Već u 12. minuti domaći su preko Mirsada Šiljka došli u vodstvo. U 30. minuti isti igrač povećava prednost Iskre na 2-0. Na kraju će se ispostaviti da je to bio i konačan rezultat susreta jer u nastavku susreta nije bilo golova. Treba spomenuti i to da su se u subotu na stadionu Jaklić našla 2 reprezentativca BiH Mehmed Alispahić i Ermin Zec, koji si iskoristili pauzu u nacionalnim prvenstvima kako bi odgledali utakmicu između Iskre i Budućnosti.

U narednom 27. kolu koje je na rasporedu već 23.05. (srijeda) Budućnost u rudarskom derbiju dočekuje kakanjski Rudar.