subota, 21. rujna 2013.

Budućnost stigla do boda u Livnu

Banovićka Budućnost je u okviru 6. kola Prve lige FBiH gostovala u Livnu kod domaće ekipe Troglava i stigla do boda. Iako su zeleno-crni u navrata gubili, na kraju su stigli do itekako vrijednog i prvog gostujućeg boda ove sezone. Dvostruki strijelac za Budućnost bio je Muhamed Mujić, koji je oba pogodka postigao sa bijele tačke.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćoj ekipi koja je krajem prvog poluvremena stigla do prednosti, a strijelac je bio Mihaljević. Sa rezultatom 1-0 se i otišlo na odmor. U drugom poluvremenu bez uzbuđenja do samog kraja utakmice, a onda slijedi prava triler završnica. Najprije je u 87. minuti glavni sudija Stojić Dragan svirao jedanaesterac za Budućnost. Siguran izvođač bio je Mujić. Da bi zatim u 90. minuti i domaći tim dobio jedanaesterac koga je realizovao Krivić. I kada se činilo da će Troglav stići do pobjede, uslijedio je hladan tuš na stadionu Zgona kada Stojić svira i drugi jedanaesterac za Budućnost. Ponovo je siguran izvođač najstrožije kazne bio Mujić i time donio Budućnosti prvi ovosezonski gostujući bod.

Budućnost: Mujić, Zoletić, Kovačević, Čolić, Mahmutović, Imamović, Trumić, Osmanović, Kavazović, Salihović i Mujić.

U narednom kolu Budućnost dočekuje Mladost iz Kaknja.