nedjelja, 24. travnja 2016.

Dva uzastopna poraza izbacila Budućnost iz borbe za Premijer ligu

Fudbaleri Budućnosti upali su u rezultatsku krizu, te se se nalaze u seriji od tri utakmice bez pobjede, gdje su od mogućih devet osvojili tek jedan bod, što je banovićku ekipu ostavilo bez šansi za Premijer ligom. Najprije su zeleno-crni remizirali na svom terenu sa Bratstvom (0-0), da bi nakon toga na dva uzastopna gostovanja u Hercegovini ubilježili dva poraza. Rodočki Branitelj je bio bolji od Budućnosti rezultatom 2-0, a na današnjem gostovanju u Gabeli, Banovićani su poraženi rezultatom 2-1. Utješni pogodak djelo je mladog Idrizovića u 94. minuti susreta.

Iako su zeleno-crni i dalje u mirnoj luci, protiv Čapljine je pobjeda imperativ kako se ne bi ponavljala neka od ranijih sezona kada je opstanak osiguravan doslovno u zadnjim minutama prvenstva. Šanse za Premijer ligu nakon dva vezana poraza su sada svedene na minimum. Nakon 23 odigrana kola Budućnost se nalazi na šestoj poziciji prvoligaške tabele sa 37 osvojenih bodova.

U narednom kolu Budućnost dočekuje Čapljinu, a poslije toga slijedi gostovanje u Goraždu.