nedjelja, 21. kolovoza 2016.

Rudarski derbi pripao Rudaru

U okviru trećeg kola Prve lige FBiH Budućnost je u derbiju gostovala u Kaknju kod Rudara gdje su zeleno-crni zabilježili poraz rezultatom 2-0. Kulović je dva puta pogađao i tako svojoj ekipi donio nova tri boda.

Nije dugo trebalo Rudaru da stigne do vodstva. Igrala se 10. minuta kada najbolji pojedinac susreta Kulović pogađa za 1-0. Znatno bolju igru u prvom dijelu susreta domaći igrači nisu pretvorili u veće vodstvo. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1-0 za kakanjski tim.

U nastavku susreta Budućnost ostaje sa deset igrača, nakon što je Trumić zaradio crveni karton. Igrači Rudara terensku incijativu sa igračem više koriste u 84. minuti kada Kulović zabija za 2-0 i time postavlja konačan rezultat susreta.

Naredno kolo donosi susret sa kantonalnim rivalom gdje će zeleno-crni odmjeriti snage sa Slogom iz Siminog Hana.

BUDUĆNOST: Mujkić, Kovačević, Šehić, Džinić, Mahmutović, Trumić, Aljukić, Pirić, Idrizović, Smajlović i Zulić.