srijeda, 10. kolovoza 2016.

Zeleno-crni poraženi od Bratstva, slijedi novi komšijski obračun

Fudbaleri Budućnosti su na otvaranju nove sezone Prve lige FBiH gostovali u Gračanici kod Bratstvaa, te su pretrpjeli poraz rezultatom 2-0. Gračanlije su bile sigurne na otvaranju prvenstva, a zeleno-crni su pali bez ispaljenog metka. Ipak, priliku za prve bodove ove sezone imat će već u subotu kada u Banovićima gostuje lukavački Radnički.

Domaći fudbaleri su bolje otvorili susret, a dobru igru su sredinom prvog poluvremena krunisali pogotkom koji je djelo Nermina Kadića. To je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku Bratstvo u 82. minuti susreta stiže i do drugog gola čime potvrđuje tri boda.

BUDUĆNOST: Mujkić, Đezić, Kovačević, Džinić, Mahmutović, Aljukić, Trumić, Demirović, Idrizović, Zulić i Mujić.

Drugo kolo Prve lige FBiH nam donosi još jedan duel kantonalnih rivala, a u Banovićima Budućnost dočekuje Radnički. Meč je na rasporedu 13.08. (subota) sa početkom u 17 sati i 30 minuta.