subota, 31. ožujka 2012.

Zeleno-crni poraženi u Cazinu

U okviru 19. kola Prve lige FBiH danas su u Cazinu snage odmjerili domaća Krajina i Budućnost. Domaći su sasvim zasluženo slavili i upisali nova 3 boda.

Krajina nakon razočaravajućeg starta proljetnog dijela prvenstva bila pod imperativom pobjede, a na kraju su prekinuli seriju loših rezultata i došli do nove pobjede. Krajina dominirala susretom u prvom poluvremenu, dok su se Banovićani fokusirali uglavnom na kontranapade preko kojih su prijetili golu Krajine. Budućnost je uspjela izdržati do poluvremena te se na odmor otišlo pri rezultatu 0-0. Ipak otpor Budućnosti je slomljen sredinom drugog poluvremena kada kapiten Krajine Hušić nakon prekida pogađa za vodstvo domaćih. Samo minutu kasnije Halid Delić izlazi sam pred golmana Husića i postiže drugi pogodak za konačnih 2-0. Do kraja susreta Budućnost bila bolja, no nije uspjela doći do počasnog pogodka.

U narednom kolu Budućnost dočekuje Goražde, dok će Krajina u goste Čapljini.

Krajina: Abdihodžić, Hušić, Dizdarić, Muzgonja, Mešić, Čahtarević, Nuhanović, Ljeljak, Mirvić, Delić. Još su igrali: Rekić, Selimović, Čaušević.

Budućnost: Husić, Čergić, Kovačević, Čamrković, Čolić, Ikanović, Sliško, Pirić, Imamović, Kurtić, Suljić. Još su igrali: Kavazović, Muminhodžić, Lugavić.