četvrtak, 30. siječnja 2014.

Budućnost minimalno poražena u Tuzli

U sklopu priprema za proljetni dio prvenstva fudbaleri Budućnosti su danas na pomoćnom terenu stadiona Tušanj odmjerili snage sa tuzlanskom Slobodom. Na kraju su pobjedu odnijeli fudbaleri Slobode rezultatom 2-1 uz dobar otpor banovićkog tima.

Početak susreta donosi vodstvo Budućnosti kada Mujić u 5. minuti sjajnim golom sa oko 25 metara matira golmana Slobode Fejzića. Nakon ranog pogotka Budućnost se povukla te su domaćini preuzimali incijativu. Terenska nadmoć isplatila im se u 35. minuti kada novajlija Jusufbašić postiže svoj prvijenac u crveno-crnom dresu. Drugo poluvrijeme proteklo bez većih uzbuđenja, sa igrom uglavnom na sredini terena. Tuzlaci su do pobjede došli pred sami kraj susreta, kada u 89. minuti Selamović nakon kornera pogađa za konačnih 2-1.

Budućnost će u ponedjeljak (03.02.) imati još jednu jaku provjeru, a zeleno-crni će snage odmjeriti sa Čelikom u Zenici.

Budućnost: Mujkić, Čergić, Zoletić, Džinić, Mahmutović, Gogić, Kavazović, Slomić, Osmanović, Husić i Mujić.