subota, 4. travnja 2015.

Prvijenac Đezića u pobjedi Budućnosti

Do nove vrijedne pobjede stigli su fudbaleri Budućnosti u okviru 20. kola Prve lige FBiH na gostovanju u Jablanici kod Turbine. Golove za novu gostujuću pobjedu postigli su Đezić u 24. minuti susreta, te rezervista Husić u 78. minuti susreta. Sa ovom pobjedom zeleno-crni ostaju u utrci za Premijer ligu, a za liderom prvenstva imaju svega dva boda zaostatka.

Domaćini su priliku za pogodak imali već u 10. minuti, kada je Mujkić odbranio udarac sa najstrožije kazne.
Terensku incijativu Banovićani su iskoristili sredinom prvog poluvremena kada Đezić pogađa za vodstvo. Bio je ovo ujedno i njegov prvijenac u dresu Budućnosti. Do kraja prvog dijela susreta nije bilo promjena.

U nastavku Budućnost ponovo ima incijativu, ali se do drugog pogotka čekalo do 78. minute, kada rezervista Husić pogađa za konačnih 0-2. Bila je ovo 11. prvenstvena pobjeda Budućnosti, koja na svom kontu sada ima 38 bodova, dva manje od prvoplasirane Mladosti. Serija neporaženosti je nastavljena i u 20. kolu, te sada banovićki fudbaleri imaju niz od 12 utakmica zaredom bez poraza.

U narednom kolu zeleno-crni u "rudarskom" derbiju dočekuju kakanjski Rudar.

BUDUĆNOST: Mujkić, Đezić, Kovačević, Džinić, Čamrković, Trumić, Aljukić, Mustafić, Jaranović, Salihović i Redžić.