nedjelja, 16. travnja 2017.

Ubjedljiva pobjeda Budućnosti u Novom Travniku

Danas su fudbaleri Budućnosti u okviru 22. kola Prve lige FBiH gostovali u Novom Travniku kod istoimene ekipe. Ubjedljivu, ali sasvim zasluženu pobjedu slavili su zeleno-crni rezultatom 4-0. U strijelce su se upisivali Mustafić, Šehić, Trumić, te Mujić.

Do vodstva Budućnost stiže već u desetoj minuti, kada pogađa Mustafić. Već u 18. minuti susreta je 0-2, a strijelac je Šehić. Do kraja prvog poluvremena nije se mijenjao rezultat. Drugo poluvrijeme zeleno-crni otvaraju odlično i već u 47. minuti stižu do trećeg pogotka. Najbolji strijelac Budućnosti ove sezone Trumić je pogodio za 0-3. Pred sami kraj susreta, tačnije u 88. minuti i četvrti pogodak, ovoga puta u režiji Mujića, koji je postavio konačan rezultat susreta. Uprkos pobjedi, Banovićani se i dalje nalaze na granici opasne zone, te imaju identičan broj bodova (28), kao i Čapljina koja se nalazi na 11. poziciji koja osigurava igranje u Prvoj ligi i naredne sezone. Priliku za nove bodove i nastavak dobrih igara Budućnost će imati u subotu kada u Banovićima gostuje Goražde, još jedan rival koji će se u nastavku sezone boriti za opstanak.

BUDUĆNOST: Mujkić, Kovačević, Šehić, Mahmutović, Džinić, Trumić, Mustafić, Kavazović, Ibrić, Beširović i Zulić.