subota, 22. listopada 2011.

Nakon serije loših rezultata,Budućnost došla do veoma važne pobjede

Nakon serije loših rezultata,Budućnost je napokon došla do pobjede i to nad Iskrom iz Bugojna.Banovićani su bili bolji,te sasvim zasluženo slavili rezultatom 2:0.Strijelci za Budućnost su bili Muhamed Mujić i Elvis Čergić.

Budućnost je u ovaj meč ušla oslabljena,ne igranjem nekoliko standardnih igrača.Za Budućnost su nastupili:Husić,Čergić,Kovačević,Džinić,Kurtić,Imamović,Ikanović,Pirić,Sliško,Mujić i Muminhodžić.Dok su priliku još dobili Smajić,Kavazović i Delić.

Budućnost već na samom početku susreta pokazala gostima iz Bugojna da silno želi pobjedu.Ipak i Iskra također pokazala da se nije došla braniti.Na početku susreta Budućnost dolazi do prednosti,a strijelac vodećeg gola bio je Muhamed Mujić,koji je nakon odlične akcije Budućnosti matirao golmana Iskre.Nakon toga Budućnost ne posustaje,nego kreće naprijed po još jedan pogodak.Iskra zatim ima odličnu priliku za gol,međutim danas sjajni i vjerovatno najbolji pojedinac utakmice Muris Husić spriječava izjednačenje.Do kraja poluvremena je ostalo 1:0.

U drugom poluvremenu Budućnost nastavila tamo gdje je stala.Ponovo silni napadi domaćina koji su urodili plodom kada je nakon kornera Čergić pogodio za kasnije će se ispostaviti konačan rezultat susreta.No,ipak Iskra je mogla do pogodka u nekoliko navrata,ali se ponovo istakao Husić,te odbranio nekoliko 100%-tnih prilika igračima Iskre.Ni domaćini nisu ostali dužni gostima.Do kraja susreta nisu realizovali nekoliko odličnih prilika za gol.Tako da je do kraja ostalo zasluženih 2:0.

U narednom kolu Budućnost gostuje ekipi Rudara iz Kaknja.