subota, 14. travnja 2012.

Debakl Budućnosti u Vitezu

Fudbaleri banovićke Budućnosti su na današnjem gostovanju kod ekipe Viteza doživjeli pravi debakl. Vitez je na kraju sasvim zasluženo slavio rezultatom 4-1.

Obje ekipe u meč ušle sa namjerom da dođu do pobjede i da se nadigravaju. S toga je susret obilovao prilikama na obje strane. Iako je Budućnost prva došla u vodstvo u 22. minuti preko Elvina Suljića kojem je ovo bio drugi gol u dresu Budućnosti, domaćini su u nastavku susreta uspjeli preokrenuti rezultat i slaviti rezultatom 4-1.

Prvo je odmah na početku drugog poluvremena, tačnije u 46. minuti Vitez došao do izjednačenja, da bi samo 4 minute kasnije Vitez došao do potpunog preokreta. Samo 7 minuta poslije Vitez povećava prednost na 3-1 i riješava pitanje pobjednika. Do kraja još jedan gol Viteza u 80. minuti za debakl Budućnosti. To je bio konačan rezultat susreta. Nakon toga vrijedi izdvojiti po jednu pogođenu stativu na obje strane.

U narednom kolu Budućnost dočekuje lidera na prvoligaškoj tabeli ekipu Gradine, to će ujedno biti i Kantonalni derbi.