subota, 7. studenoga 2015.

Budućnost pobjedom ponovo na vrhu tabele

Budućnost je  u okviru 14. kola Prve lige FBiH, danas na svom terenu ugostila visočku Bosnu i na kraju stigla do izuzetno vrijedne, ali zaslužene pobjede minimalnim rezultatom 1-0. Strijelac pobjedonosnog pogotka za zeleno-crne bio je Semir Aljukić.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvom poluvremenu, a do kraja se rezultat nije više mijenjao. Igrala se 40. minuta susreta kada je Semir Aljukić pogodio sa 20-ak metara i tako banovićkoj ekipi donio izuzetno vrijednu pobjedu.

Današnjom pobjedom Budućnost na svom kontu ima 26 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirani Metalleghe, ali sa obzirom na bolju gol-razliku trenutni lider je banovićka ekipa. U narednom, posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva, zeleno-crni gostuju u Lukavcu gdje se u okviru kantonalnog derbija sastaju sa Radničkim.