subota, 19. ožujka 2016.

Zeleno-crni remizirali protiv Podgrmeča

U okviru 18. kola Prve lige FBiH, fudbaleri Budućnosti su danas gostovali u Sanskom Mostu gdje su remizirali sa davljenikom Podgrmečom rezultatom 1-1. Strijelac pogotka za zeleno-crne bio je Jasmin Jaranović.

Budućnost je već u desetoj minuti susreta stigla do vodstva. Pogodio je Jaranović, koji je svojim petim ovosezonskim pogotkom donio vodstvo banovićkoj ekipi. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor. Ipak, u nastavku su domaćini stigli do boda koji im ne znači mnogo u njihovoj grčevitoj borbi za opstanak. Hamzić pogađa u 77. minuti za konačan rezultat susreta. Zeleno-crni su danas propustili dobru priliku da se dodatno približe vodećem dvojcu, a nakon pobjede Zvijezde nad Metallegheom, prednost Jajčana u odnosu na Budućnost sada iznosi pet bodova, dok Zvijezda ima četiri boda više, dvanaest kola prije kraja prvenstva.

U narednom kolu Budućnost dočekuje Slogu iz Ljubuškog.

BUDUĆNOST: Mujkić, Đezić, Kovačević, Mahmutović Džinić, Aljukić, Trumić, Demirović, Ibrić, Pirić, Jaranović.