ponedjeljak, 26. kolovoza 2013.

Budućnost poražena u Rodoču

U vikendu iza nas igrane su utakmice 2. kola Prve lige FBiH. Budućnost je gostovala u Rodoču kod domaćeg Branitelja gdje je ostvarila prvi ovosezonski poraz rezultatom 2-1.

Banovićki tim je dobro otvorio utakmicu, te prvi stigao u vodstvo. Igrala se 28. minuta kada Mujić pogađa mrežu Branitelja za svoj 3. ovosezonski gol. Sa ovim pogodkom Mujić je izbio na čelo liste strijelaca. Do kraja poluvremena mreže su mirovale pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0-1.

Ipak domaćini do poravnjanja stižu već na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti kada Toni Sabljić pogađa mrežu Mujkića. Igrala se 63. minuta kada Budućnost ostaje sa 10 igrača, te tako u velikoj mjeri pomaže Branitelju da stigne do pobjedonosnog gola. Nisu domaći mnogo čekali na iskorištenje brojčane nadmoći i u 71. minuti Edin Bebanić pogađa za prvu pobjedu Branitelja ove sezone.

U narednom kolu Budućnost ima priliku za novu 3 boda, a Banovićani dočekuju bugojansku Iskru.