ponedjeljak, 2. svibnja 2016.

Zeleno-crni slavili minimalnu pobjedu protiv Čapljine

U okviru 24. kola Prve lige FBiH fudbaleri Budućnosti su prekinuli seriju od tri utakmice bez pobjede i minimalno savladali Čapljinu. Strijelac odlučujućeg pogotka za Budućnost bio je Jasmin Jaranović.

Prvo poluvrijeme donijelo je čvrstu igru, uglavnom na sredini terena, sa nekoliko prilika za Banovićane da stignu do vodstva. Sredinom prvog dijela susreta isključen je šef stručnog štaba Budućnosti, Munever Rizvić koji je negodovao zbog suđenja. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0-0.

Početkom drugog dijela susreta pao je trenutak odluke. Igrala se 48. minuta kada Jaranović odbijanac šalje u mrežu Čapljine za vodstvo zeleno-crnih, a na kraju će se ispostaviti i konačan rezultat susreta. Do kraja meča banovićka ekipa je još nekoliko puta zaprijetila, ali ofanzivci Budućnosti nisu bili precizni. Budućnost je tako stigla do pobjede kojom će mirnije ući u završnicu prvenstva, a u narednom kolu zeleno-crni gostuju u Goraždu kod istoimene ekipe.

BUDUĆNOST: Mujkić, Đezić, Kovačević, Džinić, Mahmutović, Aljukić, Trumić, Kavazović, Zulić, Jaranović, S. Mujić.