četvrtak, 21. kolovoza 2014.

Budućnost poražena u Orašju

U zaostaloj utakmici 1. kola Prve lige FBiH, Budućnost je na gostovanju u Orašju poražena rezulatom 2-1. Strijelac za banovićki tim bio je Anel Husić, kojem je ovo prvijenac ove sezone, dok je za Orašje 2 puta pogađao Kobaš.

Jedna izuzetno otvorena utakmica na kraju je pripala domaćinima, koji su preokretom stigli do važne pobjede nakon ubjedljivog poraza u Čapljini. Imali su domaćini više od igre i u 1. dijelu susreta, no mreže su bile netaknute do kraja 1. poluvremena pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0-0. Ipak već na otvaranju 2. poluvremena Budućnost stiže do vodstva. Mladi napadač Budućnosti Husić odlično reaguje na povratnu loptu i zakucava je u gol domaće ekipe. Nakon gola Orašje krenulo još agresivnije i ofanzivnije, a na kraju im se to isplatilo. Najprije je Kobaš izjednačio rezultat i susret vratio na početak. Nedugo zatim isti igrač sa 11 metara donosi potpuni preokret Orašju. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, tako da su domaćini upisali prva 3 boda, dok je Budućnost ostala na 3 boda osvojena u Jajcu.

U narednom kolu Budućnost dočekuje Čapljinu. Utakmica je na rasporedu 23.08.2014. sa početkom u 17 sati.