ponedjeljak, 15. rujna 2014.

Minimalan poraz Budućnosti u Kaknju

U okviru 6. kola Prve lige FBiH, Budućnost je gostovala u Kaknju kod starog rivala - Rudara. Pobjedu su na kraju odnijeli domaći fudbaleri, koji su slavili rezultatom 1-0, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Bajro Spahić.

Trenutak odluke desio se u 15. minuti kada Spahić pogađa i donosi vodstvo kakanjskoj ekipi. I nakon pogotka nastavili su domaći sa terenskom incijativom, te su u par navrata zaprijetili golu Budućnosti. Ipak nakon prvog dijela susreta ostalo je 1-0 za Rudar.

U nastavku ponovo odlučnija i ofanzivnija igra Rudara, no Budućnost je upsješno odolijevala napadima Kakanjaca. Neprisebnost domaćih fudbalera u par navrata, te dobre intervencije Lugavića donijeli su na kraju mininimalan poraz Budućnosti, koja je ostala na 9 osvojenih bodova.

U narednom kolu zeleno-crni na domaćem terenu imaju priliku osvojiti nova 3 boda, a na Gradski stadion u Banoviće stiže Podgrmeč.

Budućnost: Lugavić, Čergić, Čamrković, Čolić, Ibrić, Aljukić, Mustafić, Jaranović, Delić, Salihović, Husić.