petak, 8. svibnja 2015.

Poraz u Rodoču: Budućnost nije iskoristila kiks lidera

Fudbaleri banovićke Budućnosti su u okviru 24. kola Prve lige FBiH poražni u Rodoču od Branitelja rezultatom 2-1. Strijelac jedinog pogotka za Budućnost bio je Arnel Delić. Bio je ovo drugi zaredom gostujući poraz zeleno-crnih, nakon sjajnog niza od 13 utakmica bez poraza. Budućnost je tako propustila dobru priliku da se bodovno približi vodećoj Mladosti koja je poražena u Jajcu, te je tako bodovni zaostatak Banovićana ostao na pet bodova razlike.

Domaća ekipa bolje ulazi u meč i već nakon osam minuta igre dolazi do vodstva od 1-0. Branitelj je do pogotka stigao nakon ubačaja iz kornera, a strijelac je bio Vranjić. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Ipak u nastavku susret bolje otvara Budućnost, koja u 55. minuti stiže do izjednačenja zahvaljujući Deliću koji je pogodio nakon greške odbrane Branitelja. No, radost Banovićana nije dugo trajala budući da je 10-ak minuta nakon izjednačujućeg gola Jozić kaznio nepažnju odbrane zeleno-crnih i tako Branitelju donio zlata vrijedan trijumf. Banovićki tim nije smogao snage za novo izjednačenje tako da su tri boda ostala u Rodoču. Budućnost je nakon ovog kola pala na treću poziciju koju dijeli sa Gošk-om koji ima isti broj bodova (44), dok drugoplasirano Bratstvo ima tri boda više (47), a prvoplasirana Mladost pet bodova više (49).

U narednom, 25. kolu Prve lige FBiH, Budućnost na svom terenu dočekuje petoplasirano Goražde.