subota, 3. listopada 2015.

Čapljina bolja od Budućnosti

U okviru devetog kola Prve lige FBiH fudbaleri Budućnosti su gostovali u Čapljini kod istoimene ekipe, te ubilježili poraz rezultatom 2-0. Sve dileme oko pobjednika riješene su već u prvih pola sata igre kada je Čapljina došla do dva pogotka. Strijelac oba pogotka za domaće bio je Jelčić.

Do vodstva Čapljina stiže već u četrnaestoj minuti kada Jelčić matira Mujkića. Nije dugo trebalo domaćoj ekipi da udvostruči vodstvo. Igrala se 29. minuta kada Jelčić pogađa za 2-0 i time postavlja konačan rezultat susreta. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao, a treba istaći da je Budućnost u ovom susretu igrala znatno oslabljena, budući da danas nisu nastupila četvorica standardnih prvotimaca - Đezić, Trumić, Džinić i Jaranović.

U narednom kolu Budućnost dočekuje Goražde, a nakon toga slijedi gostovanje kod novajlije u ligi - Novog Travnika.

BUDUĆNOST: Mujkić, Kovačević, Softić, Mahmutović, Kavazović, Aljukić, Demirović, Ibrić, Idrizović, Zulić i Redžić.