nedjelja, 4. rujna 2016.

Zeleno-crni preokretom do pobjede nad Orašjem

Fudbaleri Budućnosti su u okviru petog kola Prve lige FBiH dočekali Orašje, te slavili drugu ovosezonsku pobjedu rezultatom 2-1. Strijelci za banovićki tim bili su Trumić i Aljukić, koji su u razdoblju od pet minuta donijeli preokret i izuzetno značajnu pobjedu.

Gosti iz Orašja su odlično otvorili utakmicu. Igrala 14. minuta kada Aletić pogađa za vodstvo Orašja. Uprkos nastojanju domaćih da već u prvom poluvremenu dođu do poravnanja rezultata, to se nije dogodilo pa se na odmor otišlo pri vodstvu gostiju.

Ipak, u nastavku uslijedio je preokret Budućnosti za drugu pobjedu ove sezone. Najprije je Trumić u 53. minuti pogodio za izjednačenje rezultata, da bi nakon samo pet minuta Aljukić pogodio za potpuni preokret.

U narednom kolu je na rasporedu duel starih poznanika, kako iz Prve lige FBiH, tako i iz Premijer lige BiH, a zeleno-crni će na megdan mostarskom Veležu.

BUDUĆNOST: Mujkić, Đezić, Kovačević, Mahmutović, Džinić, Aljukić, Trumić, Idrizović, Smajlović, Zulić i Mujić.