nedjelja, 6. studenoga 2016.

Budućnost poražena u Travniku

Fudbaleri Budućnosti su u okviru 14. kola Prve lige FBiH gostovali u Travniku kod istoimene ekipe. Travničani su nakon 90 minuta igre bili bolji te slavili rezultatom 2-0, čime su dodatno zakomplikovali situaciju za banovićku ekipu.

Prvo poluvrijeme donijelo je ponekoliko prilika na obje strane, ali se na pogodak čekalo do samog kraja prvog dijela susreta. Igrala se 44. minuta kada glavni sudija Travniku dodjeljuje jedanaesterac, kojeg je u gol uspješno pretvorio najbolji strijelac Prve lige, Sabahudin Jusufbašić.

Drugi dio susreta donosi nešto bolju igru zeleno-crnih, no terenska incijativa nije krunisana pogotkom. Travničani su odoljevali napadima Budućnosti, a u 82. minuti Goloman postiže i drugi pogodak i time postavlja konačan rezultat susreta. Nakon današnjeg poraza Budućnost je pala na 13. poziciju sa 15 osvojenih bodova. U posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva, Banovićani na svom terenu dočekuju bihaćko Jedinstvo.