četvrtak, 4. svibnja 2017.

Poraz u Čapljini, protiv Bosna Seme pod imperativom pobjede

Budućnost je u 24. kolu Prve lige FBiH gostovala kod direktnog rivala u borbi za opstanak - Čapljine, te ubilježila poraz rezultatom 2-0. Dvostruki strijelac za pobjedu Čapljine bio je Salko Jazvin. Zeleno-crni su ovim porazom ponovo došli u opasnu zonu i trenutno zauzimaju 12. poziciju sa 31 osvojenim bodom.

Do vodstva Čapljina dolazi u 19. minuti susreta, a siguran izvođač penala bio je Jazvin. Nakon pogodka po nekoliko prilika na obje strane, a najbolju priliku za Budućnost propustio je Zulić. Igrala se 81. minuta susreta kada Jazvin koristi grešku odbrane banovićke ekipe, te zabija i drugi pogodak za konačan rezultat susreta.

Priliku za nove bodove Budućnost ima već u subotu, kada u Banoviće stiže već otpisana Bosna Sema.  U ovom susretu Banovićani su pod imperativom pobjede, budući da bi u slučaju kiksa stigli u tešku situaciju jer u narednom periodu slijedi izuzetno težak raspored. Meč protiv Bosna Seme je na rasporedu 06.04. (subota), sa početkom u 17 sati.