ponedjeljak, 28. kolovoza 2017.

Budućnosti samo bod protiv Ingrama

Proteklog vikenda odigrane su utakmice trećeg kola Druge lige FBiH,a Budućnost je na svom terenu dočekala ekipu Ingrama,a utakmica se završila bez pobjednika 1:1.

Iako je Budućnost u ovaj meč ušla kao veliki favorit za  pobjedu ipak gosti su strpljivom igrom uspjeli doći do boda.

U prvom poluvremenu Budućnost je stvorila nekoliko prilika koje nisu uspjeli pretvoriti u pogodak tako da je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka:

Već na samom početku drugog poluvremena Muhamed Mujić propušta veliku priliku kada sa svega pet metara šutira preko gola gostujućeg golmana.Nekoliko minuta kasnije Muhamed Mujić ipak donosi vodstvo Budućnosti kada glavom postiže gol za veliko slavlje domaćih.
Budućnost je i nakon postignutog gola stvorila nekoliko prilika,ali naš tim nije uspio postići drugi gol. Ali su gosti nakon pritiska Budućnosti uspjeli stići do gola i poravnanja rezultata kada je Adnan Musić pogodio za konačnih 1:1.

Budućnost u narednom kolu ide u goste a protivnik je Bosna iz Kalesije.

FK Budućnost - NK Ingram 1:1
Strijelci: M. Mujić / A. Musić